Choroby ginekologiczne

Choroby ginekologiczne u kobiet

Choroby genekologiczne i ich leczenie
Choroby genekologiczne i ich leczenie

Czym są choroby ginekologiczne?


Choroby ginekologiczne to stany, które wpływają na normalne funkcjonowanie żeńskich narządów rozrodczych, w tym gruczołów sutkowych oraz narządów jamy brzusznej i miednicy, a mianowicie macicy (macicy), jajników, jajowodów, pochwy i sromu.

Ginekologia obejmuje również leczenie chorób i stanów, które dotykają tylko kobiety. Słowo to pochodzi od francuskiego gynecologie, które opiera się na greckich korzeniach gyne – "kobieta" i –logy – "nauka".

Co powoduje choroby ginekologiczne?


Choroby kobiet to podstępne choroby, które na początku mogą objawiać się zapaleniem błony śluzowej pochwy. Zapalenie jest często wywoływane przez niektóre bakterie i wirusy, które zarażają się podczas aktywnego życia seksualnego. Ta infekcja może pochodzić od chlamydii, rzęsistków, mykoplazm, paciorkowców, gronkowców, Haemophilus Bacillus, Candida, gonococcus itp.

Rodzaje chorób kobiecych


Mięśniaki macicy. Mięśniaki macicy, znane również jako mięśniaki gładkie macicy lub po prostu mięśniaki macicy, są łagodnym guzem mięśni gładkich macicy. Większość kobiet z mięśniakami nie ma żadnych objawów, a inne mogą mieć bolesne lub obfite miesiączki. Jeśli są wystarczająco duże, mogą naciskać na pęcherz, powodując częste oddawanie moczu. Około 20% kobiet w wieku powyżej 30 lat ma mięśniaki macicy.

Zaburzenia miesiączkowania. Zaburzenia miesiączkowania to nieprawidłowe krwawienia miesiączkowe, które mają wpływ na jakość życia z powodu nieregularnych lub nadmiernych krwawień i mogą wskazywać na niektóre choroby ginekologiczne.

Endometrioza. Endometrioza jest chorobą żeńskiego układu rozrodczego. Występuje u samic i ograniczonej liczby samic ssaków. W endometriozie komórki podobne do komórek endometrium, warstwy tkanki, która normalnie pokrywa wnętrze macicy, rosną poza nią. Endometrioza występuje w ciele kobiety, gdy błona śluzowa macicy (endometrium) znajduje się w nieprawidłowych miejscach poza macicą, na przykład w jajnikach, jajowodach, macicy.

Nowotwory i choroby przedrakowe narządów rozrodczych, w tym jajników, jajowodów, macicy, szyjki macicy, pochwy i sromu. Obecnie jest jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych dotykających kobiety na całym świecie.

Niepłodność. Wiele chorób ginekologicznych nawraca kilka razy i pozostawia poważne komplikacje wpływające na zdrowie reprodukcyjne. Mogą nawet powodować niepłodność kobiet.

Bolesne miesiączkowanie, (bóle menstruacyjne) to bolesne miesiączki lub skurcze menstruacyjne, to ból podczas menstruacji. Jej zwykły początek występuje mniej więcej w czasie, gdy zaczyna się miesiączka. Objawy zwykle trwają krócej niż trzy dni. Ból jest zwykle zlokalizowany w okolicy miednicy lub dolnej części brzucha. Wtórne bolesne miesiączkowanie występuje w połączeniu z chorobą podstawową miednicy. Typowe przyczyny to przewlekłe zakażenie miednicy, endometrioza miednicy.

ZPJ. Zespół policystycznych jajników jest najczęstszą chorobą endokrynologiczną u kobiet w wieku rozrodczym. Nazwa zespołu pochodzi od torbieli, które tworzą się na jajnikach u niektórych osób z tą chorobą, chociaż nie jest to objaw uniwersalny ani główna przyczyna choroby. ZPJ jest obecnie najczęstszym problemem wśród młodych dziewcząt. Głównymi winowajcami są stres i siedzący tryb życia. Kobiety z ZPJ są bardziej narażone na rozwój wielu chorób, w tym zespołu metabolicznego typu 2.

Zapalenie pochwy. Zapalenie pochwy to termin używany do opisania każdej choroby, która powoduje obrzęk lub infekcję zarówno sromu, jak i pochwy. Trichomonas vaginalis jest wywoływany przez mikroorganizm Trichomonas vaginalis. Nagle pojawia się obfite i cuchnące upławy, podrażnienie i swędzenie.

Klimakterium. Menopauza, znana również jako klimakterium, to czas, w którym miesiączki ostatecznie ustają, co oznacza koniec funkcji rozrodczych. Zwykle występuje między 45 a 55 rokiem życia, chociaż dokładny czas może się różnić. Menopauza jest zwykle naturalną zmianą. Może się to zdarzyć wcześniej u osób palących tytoń. Po menopauzie narządy układu rozrodczego zmniejszają się; dochodzi do utraty masy kostnej o około 3-5% rocznie.

Nowotwór. Nowotwór to rodzaj nieprawidłowego i przerostu tkanki. Proces, który zachodzi wraz z powstawaniem nowotworu, nazywa się neoplazją. Wzrost nowotworu nie jest zgodny ze wzrostem normalnej otaczającej tkanki i nadal rośnie nienormalnie, nawet po usunięciu początkowego wyzwalacza.

Jakie są najczęstsze infekcje ginekologiczne?


Niektóre typowe rodzaje infekcji ginekologicznych obejmują:

  • Bakteryjne zapalenie pochwy.
  • Candida (infekcja drożdżakowa)
  • Chlamydia.
  • Rzeżączka.
  • Choroby zapalne miednicy mniejszej.
  • Opryszczka.
Kontrola u ginekologa
Kontrola u ginekologa
Zdrowie kobiet-badanie u ginekologa
Zdrowie kobiet-badanie u ginekologa


Jaki jest najczęstszy problem ginekologiczny?


Typowe problemy ginekologiczne obejmują:

  • Dysplazję szyjki macicy.
  • Zaburzenia miesiączkowania.
  • Wypadanie dna miednicy.


Jakie są choroby ginekologiczne i moczowo-płciowe?


Choroby te to: zespół policystycznych jajników (PCOS), choroba zapalna miednicy mniejszej (PID), nowotwory ginekologiczne, w tym rak jajnika, szyjki macicy i raka endometrium, wypadanie macicy.

Jakie są najczęstsze choroby miednicy?


Infekcje przenoszone drogą płciową ( STI lub STD) - Chlamydia, Mycoplasma genitalium i rzeżączka są najczęstszą przyczyną chorób przenoszonych drogą płciową.

Co to jest ostra choroba w ginekologii?


Ostre stany ginekologiczne to Stany żeńskiego układu rozrodczego, które zagrażają życiu kobiety, jej funkcjom seksualnym lub płodności. Typowe nagłe przypadki ginekologiczne objawiają się ostrym brzuchem, nieprawidłowym krwawieniem z pochwy lub kombinacją obu.

Jaki jest najczęstszy objaw choroby ginekologicznej?


Ból lub ucisk w miednicy, który różni się od skurczów menstruacyjnych. Swędzenie, pieczenie, obrzęk, zaczerwienienie lub tkliwość w okolicy pochwy. Wrzody lub guzy w okolicy narządów płciowych. Wydzielina z pochwy o nieprzyjemnym lub nietypowym zapachu lub nietypowym kolorze.

Jak można zdiagnozować choroby ginekologiczne?


Główne procedury diagnostyczne obejmują badanie wziernika, ultrasonografię (USG), kolposkopię, biopsję szyjki macicy i łyżeczkowanie szyjki macicy, procedury elektrochirurgicznego wycięcia pętli, biopsję sromu, biopsję endometrium, histeroskopię i histerosalpingografię (HSH).

Jakie jest rozpowszechnienie chorób ginekologicznych?


Szacowany roczny wskaźnik rozpowszechnienia zgłoszonej obecności jednej lub więcej chorób ginekologicznych wyniósł 97,1% na 1000 kobiet. Najczęstsze były zaburzenia miesiączkowania, z rocznym wskaźnikiem rozpowszechnienia wynoszącym 53% na 1000 kobiet.

Dlaczego niektóre choroby występują częściej u kobiet?


Kobiety są mniej podatne na choroby zakaźne niż mężczyźni, ale częściej są podatne na choroby autoimmunologiczne. Ta wyższa częstość występowania jest częściowo przypisywana chromosomowi X, który ma wiele genów związanych z układem odpornościowym.

Jak zapobiegać ginekologicznym problemom zdrowotnym?


Dieta i ćwiczenia

Podobnie ćwiczenia mogą poprawić ogólny stan zdrowia, w tym układ rozrodczy. Utrzymanie zrównoważonej masy ciała (nie wyższej niż normalnie) może pomóc zarówno w przypadku opóźnionych miesiączek, jak i ciężkich miesiączek. Lekkie ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć ból miednicy, którego możesz doświadczyć.

Utrzymanie zdrowej diety, regularne ćwiczenia, dobra higiena i dbanie o zdrowie seksualne mogą pomóc w zapobieganiu częstym problemom, takim jak nietrzymanie moczu, endometrioza, wypadanie narządów miednicy mniejszej i infekcje drożdżakowe pochwy.

Jak możemy utrzymać nasze zdrowie reprodukcyjne?


Oto kilka prostych zmian w stylu życia, które możesz wprowadzić dla siebie i dla swoich bliskich, aby poprawić swoje zdrowie reprodukcyjne:

  • Kochaj się częściej. Często uprawiaj seks, szczególnie 5 dni przed i po owulacji.
  • Rzuć palenie. W ogóle nie pal: ani papierosów, ani Vape, ani tym podobnych.
  • Wyeliminuj napoje alkoholowe. Ogranicz spożycie alkoholu.
  • Przestań pić kawę. Ogranicz spożycie kofeiny.
  • Uważaj na nadwagę. Utrzymuj zdrową wagę, normalną dla twojej natury w zależności od wzrostu.

Jakie są 5 sposobów zapobiegania niektórym powszechnym problemom reprodukcyjnym?


Oto pięć kroków, które powinieneś podjąć, aby chronić swoje zdrowie reprodukcyjne.

  1. Nigdy nie używaj agresywnych środków czyszczących i detergentowych, produktów higienicznych.
  2. Noś odpowiednią bieliznę.
  3. Co roku odwiedzaj swojego ginekologa.
  4. Ćwicz bezpieczny seks.
  5. Przebadaj się pod kątem infekcji przenoszonych drogą płciową.
Profilaktyka chorób ginekologicznych
Profilaktyka chorób ginekologicznych


Leczenie chorób ginekologicznych


Leczenie różnych chorób ginekologicznych odbywa się z powodzeniem w Akademii Medycyny Regeneracyjnej. Stosujemy różne podejścia do leczenia, w tym samodoskonalenie, metody naturalne (naturopatia) i zintegrowane podejście do organizmu jako holistycznego i wzajemnie połączonego systemu, który funkcjonuje w oparciu o prawidłowy i zdrowy tryb życia. W ARM używamy tylko tych technik, które pozwalają wyleczyć się nie z konsekwencji, ale z przyczyn choroby. Podstawą leczenia jest medycyna regeneracyjna, która regeneruje, odmładza i budzi strukturę komórkową tkanek organizmu. Samoleczenie to ustawienie organizmu, które zostało zestrzelone w wyniku zewnętrznych i wewnętrznych wpływów na organizm: złej ekologii, złej diety, negatywnych myśli, siedzącego trybu życia i negatywnych działań wobec innych.

Możesz leczyć się również z pomocą naszych pracowników, a to jest właśnie współpraca na rzecz twojego zdrowia i poprawy jakości życia. I możesz rozpocząć procesy regeneracji i regeneracji całego organizmu! Napisz do nas, aby uzyskać więcej informacji na temat medycyny regeneracyjnej i samozaparcia w Akademii Medycyny Regeneracyjnej.

Jedno Ćwiczenie na Wszystkie Choroby. Aleksander Haretski. Medycyna Regeneracyjna.